Domy kanadyjskie

Domy kanadyjskie

Domy Drewniane Kanadyjskie

Dlaczego warto zdecydować się na domy drewniane kanadyjskie?

Wybór między domem murowanym a takim o drewnianej konstrukcji szkieletowej pojawia się coraz częściej. Popularne na zachodzie Europy i w Ameryce Północnej „kanadyjczyki” szybko zaadaptowały się do naszej rzeczywistości. Nietrudno się temu dziwić – takie rozwiązanie ma wiele zalet.

Domy kanadyjskie w województwie warmińsko-mazurskim nie odbiegają standardami od zachodnich. Przepływ wiedzy i technologii nie stanowi problemu. Nasza firma oferuje projekty tak samo dobre jak te, które pozwoliły na budowę niezwykle wytrzymałych domów kanadyjskich w Stanach Zjednoczonych. Tamtejszy Fairbanks House został wybudowany w XVII wieku i stoi do dziś. Są to trwałe oraz solidne konstrukcje, które przetrwają długie lata.

Do niewątpliwych zalet domów drewnianych kanadyjskich trzeba zaliczyć krótki czas wznoszenia budynku. Domy murowane często powstają w ciągu dwóch sezonów, ale domy drewniane kanadyjskie mogą zostać wybudowane nawet po kilku miesiącach od rozpoczęcia prac. Są sytuacje, w których takie rozwiązanie wydaje się szczególnie przydatne. Co ważne, budowa domów kanadyjskich nie ingeruje w otoczenie tak mocno jak w przypadku konstrukcji z masywnym murem. Brak ciężkich maszyn, składowiska piachu, cementu oraz cegieł pozwala na doskonałe zachowanie najbliższej okolicy domu kanadyjskiego.

Drewno, jako podstawowy budulec domów kanadyjskich, zawsze jest najwyższej jakości. Osiąga się to za pomocą odpowiedniego suszenia komorowego, doboru materiału o gęstych słojach i czterostronnego ostrugania. Dzięki temu dom kanadyjski drewniany jest wystarczająco trwały i odporny na wszystkie czynniki środowiskowe.

Skandynawskie i północnoamerykańskie doświadczenie pokazuje, że takie budynki sprawdzają się nawet przy wyjątkowo niekorzystnej pogodzie. W krajach, gdzie zima może okazać się dość ciężka (a więc też w Polsce) wybór domu drewnianego kanadyjskiego może okazać się najlepszym pomysłem. Nagrzewa się on tylko 30-60 minut, więc ogrzewanie można spokojnie wyłączyć, jeśli nikogo nie ma w domu. Nie ma mowy o szybkim wyziębianiu się, ponieważ temperatura w nieogrzewanym pomieszczeniu spada tylko o 2-3 stopnie w ciągu 24 godzin podczas zimy. Wbrew pozorom można zamontować każdy system ogrzewania – nawet kominek – a  redukcja mostków termicznych sprzyja utrzymywaniu ciepła w czterech kątach. Domy kanadyjskie na obszarze województwa warmińsko-mazurskiego są pod względem izolacji wzorowane na najlepszych rozwiązaniach znanych z krajów zachodnich.

W zależności od projektu dom kanadyjski wykazuje porównywalną do innych budynków akustykę. W tym przypadku używa się do tego najczęściej wełnę mineralną, która pełni również poniekąd funkcję termoizolatora. Jest ona znacznie łatwiejsza w zastosowaniu i naturalniejsza od styropianu czy sztywnych pianek. W domach drewnianych kanadyjskich świetnie izoluje dźwięki otoczenia. Dzięki swojej wodoodporności i paroprzepuszczalności tworzy w domu wspaniały klimat. Należy dodać, że jest również ognioodporna, co przyczynia się do bezpieczeństwa całego budynku.

Zachęcamy do zastanowienia się nad budową domu kanadyjskiego. Nasza firma oferuje różne projekty, które pomogą wybrać najbardziej komfortowy dom do mieszkania w tym stylu.

Domy kanadyjskie Warmińsko-Mazurskie